facebook twitter

Město Lovosice

Město Lovosice je především známé díky svému chemickému a jinému průmyslu, ale při návštěvě se můžete vydat i za mnohými turistickými památkami a zajímavostmi. Město leží v labské rovině a podívat se v něm můžete na barokně upravený zámek z druhé poloviny 16. století, sloužící jako střední odborné učiliště. Barokní chrám sv. Václava vám odhalí zachovalé fresky ze života sv. Václava od litoměřického malíře Josefa Čecha, oltářní obraz sv. Václava, rokokovou kazatelnu, kamennou křtitelnici nebo barokní sochy sv. Barbory, sv. Vavřince, sv. Floriána a sv. Jana Nepomuckého za kostelem. Kaple Panny Marie Einsiedelské stojí u hřbitova a nechala ji postavit vdova po padlém generálovi Radicattim. Na tomto místě byl těžce raněn a zemřel.

Pro příznivce aktivního odpočinku jsou k dispozici tenisové kurty, plavecký bazén, zimní stadion, fotbalový a atletický stadion, krytá sportovní hala, házenkářská hala. Během léta využijete koupaliště a nedaleké Píšťanské jezero s několika malými pískovými plážemi a možností provozování vodních sportů. Zdejší přístav využívají jachtaři. V okolí jsou na Labi dva přístavy – jeden přímo ve městě, druhý a sportovní haly v Lovosicích. Právě přívozem se dostanete k Píšťanskému jezeru na lodi. Další přívoz spojuje obce Malé a Velké Žernoseky. K přívozu vede z Lovosic cca 2,5 km dlouhá cyklostezka, využívaná i chodci a pro in-line bruslení. Lesopark Osmička potěší běžce a in-line bruslaře, protože se zde nachází nové dráhy – okruhy 500 m a 1 km. Můžete si užívat i procházek a odpočívat na břehu Labe.

Další tipy na výlety v okolí hradu Házmburk:

Kde leží Házmburk?

Tip na výlet či dovolenou

Kousek od hradu Hazmburk (cca 70 km) se nachází jedno z nejhezčích míst naší republiky, Národní park České Švýcarsko. Vydejte se na výlety do tajuplné krajiny stolových hor. Ubytování v regionu České Švýcarsko si určitě vyberete. Je zde opravdu velký výběr ve všech cenových kategoriích.

Líbí se Vám tento web?

Budeme rádi, jestliže na své stránky umístíte některý z připravených odkazů:

hazmburk.cz

Hrad Házmburk