facebook twitter

Cyklotrasa: Lovosice – Házmburk – Lovosice

Lovosice – Sulejovice – Čížkovice – Úpohlavy – Sedlec – Házmburk – Slatina – Libochovice – Dubany – Křesín – Koštice – Vojnice – Lkáň – Dlažkovice – Třebenice – Čížkovice – Sulejovice – Lovosice

Popis trasy: Na trase vás čeká krajina Českého středohoří. Vyjedete z Lovosic do obce Sedlec přes Sulejovice, Čížkovice a Úpohlavy. Po červené turistické trase se dostanete na rozcestí pod hradem Házmburk a poté vystoupáte na samotnou zříceninu hradu Házmburk. Po prohlídce pokračujte zpět k rozcestí a dejte se doprava. Asi po sto metrech odbočte nalevo do Slatiny a směrujte na Libochovice, kde si lze prohlédnout pěkný barokní zámek. Pokračujte přes obce Dubany, Křesín, Koštice, Vojnice, Lkáň a Dlažkovice do Třebenic a na křižovatce u Úpohlav zvolte směr na Lovosice.

Délka trasy: Celkem ujedete cca 50 km po středně náročné trati.

Další turistické a cyklistické trasy:

Kde leží Házmburk?

Tip na výlet či dovolenou

Kousek od hradu Hazmburk (cca 70 km) se nachází jedno z nejhezčích míst naší republiky, Národní park České Švýcarsko. Vydejte se na výlety do tajuplné krajiny stolových hor. Ubytování v regionu České Švýcarsko si určitě vyberete. Je zde opravdu velký výběr ve všech cenových kategoriích.

Líbí se Vám tento web?

Budeme rádi, jestliže na své stránky umístíte některý z připravených odkazů:

hazmburk.cz

Hrad Házmburk