facebook twitter

Tur. trasa: Ústí n. Labem – Házmburk – Libochovice

Ústí nad Labem – Větruše – Písečný vrch – Habrovany – Žim – Bílka – Milešovka – Milešov – Medvědice – Lhota – Vlastislav – Teplá – Třebenice – Sedlec – Házmburk – Libochovice

Popis trasy: Od hlavního nádraží v Ústí nad Labem se vydejte směrem k Větruši, kde se můžete najíst v restauraci a zabavit se vyhlídkou na město Ústí nad Labem, s hradem Střekov a přilehlého okolí. V areálu najdete venkovní a vnitřní bludiště, sportovní areál s tenisovými kurty. Pokračujte na křižovatky místní značky Trmice – Zálezly a dojděte na Písečný vrch. Přes Habrovany a Žim se dostanete do obce Bílka s kapličkou svatého Václava a se skulpturami Cesta přátelství. Vypravte se k rozcestí pod Milešovkou, na vrchol se dostanete po modrém značení a využijte možnosti se podívat z rozhledny na široké okolí. Na vrcholu sídlí i meteorologická observatoř a informační pavilon. Z hory Milešovky pokračujte na Milešov se zámeckým parkem a kostelíkem s hroby Kaplířů. V letním období tady máte možnost se vykoupat. Pokračujte k rozcestí pod zříceninou hradu Ostrý, až k ní se dostanete po modré turistické značce. Posléze se dejte na Medvědice a Lhotu. Až se ocitnete u rozcestí pod Hrádkem, můžete po modré zamířit na zříceninu po modré. Pokračujte na Vlastislav, kde mají zámek a zříceninu Salka a dále do Teplé a Třebenic s muzeem českého granátu a zříceninou Košťál. Následuje Sedlec a rozcestí pod Házmburkem, na hrad vede odbočka po červené trase. Z Házmburku se dejte na Libochovice. Pokud chcete je tu ještě možnost sejít z hradu Házmburk na Slatiny po neznačené cestě.

Délka trasy: Celkem ujdete 47 km na středně náročné trati. Trasa je vhodná i pro horská a trekingová kola kromě úseku Bílka – Milešov.

Další turistické a cyklistické trasy:

Kde leží Házmburk?

Tip na výlet či dovolenou

Kousek od hradu Hazmburk (cca 70 km) se nachází jedno z nejhezčích míst naší republiky, Národní park České Švýcarsko. Vydejte se na výlety do tajuplné krajiny stolových hor. Ubytování v regionu České Švýcarsko si určitě vyberete. Je zde opravdu velký výběr ve všech cenových kategoriích.

Líbí se Vám tento web?

Budeme rádi, jestliže na své stránky umístíte některý z připravených odkazů:

hazmburk.cz

Hrad Házmburk