facebook twitter

Tipy kam na dovolenou v České republice

Jsme společnost Region-tour.cz a na trhu domácího cestovního se s námi zákazníci mohou setkávat již od roku 2009. Vždy rádi poradíme vám s výběrem toho nejlepšího místa pro vaši dovolenou, zajistíme komplexní turistické služby, a protože jednotlivé regiony dobře známe, nabídneme vám i tipy na zajímavé výlety.

České Švýcarsko

České Švýcarsko je krajem protkaným skalními městy, rozeklanými roklemi, náhorními plošinami i historickými zajímavostmi. Pravčická brána, soutěsky ve Hřensku, zámky v Děčíně, Benešově nad Ploučnicí či Šluknově, rozhledny, vyhlídky nad Jetřichovicemi, Kyjovské údolí, Dolský mlýn, Tiské stěny, loreta v Rumburku, podstávkové domy, to je malý výčet bohatství tohoto magického kraje. Celé dny se můžete toulat krajem a stále budete objevovat něco nového. V zimě se oblast mění v ráj lyžařů a jeho pláně jsou jako stvořené pro běžky. Po celý rok na vás v Českém Švýcarsku v Jetřichovicích, Lipnici, Hřensku, Chřibské, na Mezné, v Maxičkách a celé řadě dalších malebných míst čekají útulné chalupy, penziony s rodinnou atmosférou i kvalitní hotely, aby zpříjemnily vaši dovolenou.

ceske-svycarsko-kolaz

Doporučené ubytování v Českém Švýcarsku

Jizerské hory

Skalní vyhlídky, rokle, vodopády, malebná údolí, rozhledny, historické chalupy i památky – to a ještě mnohem víc jsou Jizerské hory. Jsou protkány hustou sítí turistických tras i cyklostezek, které vás zavedou na Ještěd, k protržené přehradě na Bílé Desné, do osady Jizerka obklopené rašeliništi, k Dračímu vrchu, skalnímu hradu, ke kterému vede pěkná cesta z Odřichovského sedla, a mnoha dalších míst. V zimě se hory mění v ráj lyžařů. Skiareály v Bedřichově a na Špičáku či běžecká magistrála vám nabídnou krásné sportovní zážitky. Využijte v Jizerských horách nabídku ubytování a vyberte si takové, abyste se cítili během své dovolené jako doma. Několik pěkných dnů můžete strávit třeba v Bedřichově, Janově nad Nisou, Tanvaldu, Albrechticích či Josefově Dolu.

jizerske-hory-kolaz

Doporučené ubytování v Jizerských horách

Krkonoše

Po celý naše nejvyšší hory nabízejí návštěvníků odpočinek a aktivní vyžití. Kilometry značených cest vás provedou po hřebenech a odmění vás nádhernými výhledy. Ze Sněžky spatříte i polskou část Krkonoš. Pokud nechcete do výšky 1603 m šlapat po svých, můžete se nechat k vrcholu dopravit lanovkou z Pece pod Sněžkou. Toto horské rekreační středisko je výchozím bodem pěkných výletů a v zimě se mění v ráj lyžařů. V Peci se můžete ubytovat přímo v centru i v okrajových částech s dostatkem klidu a soukromí. I další horská střediska nabízejí ubytování dle vašich představ. Z hotelů ve Špindlerově Mlýně můžete zamířit pěšky i lanovkou na Medvědín a odtud dál na Zlaté návrší a k Pančavskému vodopádu. Z hotelů a penzionů v Harrachově se pohodlně dostanete na zasněžené sjezdovky a od jara do podzimu k Mumlavským vodopádům, vyhlídkám i do sousedního Polska. Nabídku ubytování najdete i v Rokytnici nad Jizerou, Vrchlabí a Herlíkovicích, Janských lázních a dalších oblíbených krkonošských střediscích.

 Doporučené ubytování v Krkonoších

Orlické hory

V Orlických horách vás uvítají rozlehlé louky i strmá údolí, hluboké lesy v létě plné hub, i cesty a cestičky vedoucí do známých míst. Vydejte se na vrchol Velké Deštné a Anenský vrch, nechejte se okouzlit horskou vískou Luisino Údolí, ze sedla Pod Šerlichem vystoupejte na Masarykovu chatu a pokračujte k Šerlišskému mlýnu. Při svých toulkách neopomeňte romantickou Zemskou bránu s řečištěm lemovaným rulovými skalami, které je označována vstupní branou do Čech. Na začátku údolí po kamenném obloukovém mostu přes řeku vede silnice do Bartošovic v O. h., odkud můžete v létě pěšky a v zimě na běžkách zamířit i do Polska. Na příznivce lyžování čekají upravené sjezdovky, v Deštném a Říčkách v O. h. V této horské obci se můžete ubytovat v apartmánech hotelu Říčky a Konšel, pohodlné penziony a další ubytovací zařízení na vás čekají také v Olešnici, Rokytnici v O. h., Bartošovících či Sedloňově.  

Doporučené ubytování v Orlických horách

Kde leží Házmburk?

Tip na výlet či dovolenou

Kousek od hradu Hazmburk (cca 70 km) se nachází jedno z nejhezčích míst naší republiky, Národní park České Švýcarsko. Vydejte se na výlety do tajuplné krajiny stolových hor. Ubytování v regionu České Švýcarsko si určitě vyberete. Je zde opravdu velký výběr ve všech cenových kategoriích.

Byli jste už… ?

Zámek Zákupy najdete 8 km východně od města Česká Lípa v Ralské pahorkatině plné lesů. Kromě renesančního zámku si můžete prohlédnout medvědy v hradním příkopu, anglický a francouzský park.

http://zamekzakupy.cz

Líbí se Vám tento web?

Budeme rádi, jestliže na své stránky umístíte některý z připravených odkazů:

hazmburk.cz

Hrad Házmburk